مقایسه کتاب های کنکوریوم مهروماه، چندکنکور خیلی سبز و دور دنیا در 4 ساعت گاج

مقایسه کتاب کنکوریوم، چند کنکور و دور دنیا در 4 ساعت

یک از سوالات مهمی که برای اکثر دانش آموزان در ماه های آخر کنکور سراسری پیش میاید این است که کدام کتاب جمع بندی و شبیه ساز کنکور کار آمد تر و کیفیت بیشتری دارد؟ همچنین خرید کدام کتاب می تواند آن ها را بیشتر با فضای کنکور و سوالات آن آشنا کند؟

در این مقاله قصد داریم 3 مورد از بهترین کتاب های جمع بندی و شبیه ساز کنکور را با هم مقایسه کنیم. کتاب های کنکوریوم از انشارات مهروماه، چند کنکور خیلی سبز و دور دنیا در 4 ساعت گاج که طرفداران زیادی در بین دانش آموزان کنکوری دارند. و شاید یکی از بزرگترین دغدغه های دانش آموزان انتخاب از بین یکی از این کتاب ها باشد.

تعداد دوره های آزمون کنکور سراسری برای رشته های تجربی، ریاضی، انسانی و عمومی:

هر یک از این سه کتاب شامل آزمون های اختصاصی و عمومی مختلف از سال های اخیر کنکور هستند که در ادامه به شکل کامل بررسی خواهیم کرد.

کنکوریوم مهروماه:

کتاب کنکوریم برای رشته های تجربی، ریاضی و انسانی دارای 3+12 دوره آزمون کنکور سراسری داخل و خارج  از سال 94 تا 1400 است. و همچنین کتاب کنکوریوم عمومی نیز شامل 6+45 دوره آزمون عمومی می شود.

چند کنکور خیلی سبز:

کتاب های چند کنکور خیلی سبز نیز برای رشته های تجربی، ریاضی و انسانی 12 دوره آزمون دارد که 6 آزمون برای کنکور سراسری داخل و 6 آزمون برای کنکور خارج است.

همچنین کتاب چند کنکور عمومی خیلی سبز 38 دوره آزمون دارد. این 38 آزمون به قسمت تقسیم می شود:

  • 10 آزمون عمومی کنکور سراسری 93 تا 97 داخل و خارج کشور
  • 21 آزمون عمومی کنکور سراسری 98 تا 1400 داخل و خارج کشور
  • 7 آزمون تالیفی استاندارد

دور دنیا در 4 ساعت گاج:

این کتاب حاوی 12 دوره آزمون‌ داخل و خارج از کشور در طول سال‌های 95 تا 1400 در دروس عمومی و اختصاصی رشته های تجربی، ریاضی و انسانی است.

دور دنیا در 4 ساعت عمومی نیز 39 دوره آزمون‌ عمومی داخل و خارج از کشور (3900 تست) در طول سال ‌های 95 تا 1400 دارد.

بررسی دفترچه سوالات کتاب های کنکوریوم، چند کنکور و دور دنیا در 4 ساعت:

بررسی دفترچه سوالات کتاب های کنکوریوم، چند کنکور و دور دنیا در 4 ساعت:

در ادامه دفترچه سوالات را برای کنکوریوم، چند کنکور و دور دنیا در 4 ساعت از ابعاد مختلف بررسی کرده ایم.

کنکوریوم مهروماه:

دفترچه سوالات در کتاب کنکوریوم مشابه با دفترچه کنکور سراسری است. حتی فونت دفترچه آن نیز دقیقا مشابه با فونت دفترچه کنکور است. کتاب کنکوریوم 3 دفترچه ای است و از 1 دفترچه عمومی و 2 دفترچه اختصاصی تشکیل می شود. دفترچه کنکوریوم از سوالات کنکور سال های قبل و سوالات تالیفی تشکیل می شود.

چند کنکور خیلی سبز:

چند کنکور خیلی سبز نیز مانند کتاب کنکوریوم سوالات را به صورت دفترچه ای طراحی و شامل دو دفترچه اختصاصی و عمومی می شود. علاوه بر این مانند کنکوریوم هم سوال تالیفی و هم سوالات سال های اخیر کنکور را دارد.

دور دنیا در 4 ساعت گاج:

انتشارات گاج بر خلاف مهروماه و خیلی سبز به صورت دفترچه ای کار نکرده و سوالات را به شکل کتاب چاپ کرده است که شاید همین موضوع برای عده جذاب نباشد.

سوالات کتاب دور دنیا در 4 ساعت نیز از کنکور سال های اخیر و یا به صورت تالیفی است.

بررسی پاسخنامه کتاب های کنکوریوم، چند کنکور و دور دنیا در 4 ساعت:

پاسخنامه سوالات در این کتاب ها به تعداد آزمون ها تعیبه و جواب به دو شکل در اختیار دانش آموز قرار گرفت که به تفکیک توضیح خواهیم داد.

کنکوریوم مهروماه:

قسمت پاسخنامه کتاب کنکوریوم به دو بخش تشکیل می شود بخش اول دفترچه پاسخنامه کلیدی و بخش دوم کتاب پاسخنامه تشریحی است که جواب تشریحی تمام سوالات در آن قرار دارد از مهم ترین ویژگی های پاسخنامه تشریحی کتاب کنکوریوم می شود به در برداشتن نکات مهم، میزان سختی و یا راحتی، تالیفی بودن و یا نبودن سوال و همچنین تعیین موضوع مبحث سوال در کتاب درسی است.

چند کنکور خیلی سبز:

چند کنکور خیلی سبز نیز مانند کتاب کنکوریوم مهروماه علاوه بر دفترچه پاسخنامه کلیدی، پاسخنامه تشریحی بسیار کاملی دارد این کتاب نسبت به کنکوریوم مقداری پاسخنامه بیشتر و فرق بعدی آن علاوه بر تعیین مبحث ذکر دقیق شماره صفحه موضوع گفته شده در کتاب درسی است.

دور دنیا در 4 ساعت گاج:

کتاب دور دنیا در 4 ساعت از انتشارات گاج نیز پاسخنامه بسیار کاملی دارد که توسط مولفان و اساتید موفق سطح کشور تالیف شده است. با این تفاوت که برگه های این کتاب به صورت کاهی و رنگی است.

نحوه کار با اپلیکیشن در کتاب های کنکوریوم، چند کنکور و دور دنیا در 4 ساعت

نحوه کار با اپلیکیشن در کتاب های کنکوریوم، چند کنکور و دور دنیا در 4 ساعت:

انتشارات مختلف برای بسته های جمع بندی و شبیه ساز کنکور خود اپلیکیشن هایی در نظر گرفته اند که چگونگی کار با آن ها را برای کنکوریوم، چندکنکور و دور دنیا در 4 ساعت در ادامه خواهید دید.

کنکوریوم مهروماه:

مهروماه در مجموعه کتاب های کنکوریوم علاوه بر دفترچه سوالات و پاسخنامه کلیدی، بروشوری به شکل گوشی نیز قرار داده است. که در آن نحوه کار با اپلیکیشن کنکوریوم آموزش داده شده است. با نصب و به کار گیری این اپلیکیشن دانش آموزان می توانند بعد از هر آزمون عکس پاسخنامه خود را در این اپلیکیشن بارگذاری و میزان تراز و درصد های خود را مشاهده کنند.

نکته مثبت اپلیکیشن کنکوریوم نسبت به اپلیکیشن چند کنکور خیلی سبز داشتن پاسخنامه تشریحی است.

چند کنکور خیلی سبز:

چند کنکور خیلی سبز نیز مانند کنکوریوم مهروماه اپلیکیشن جداگانه ای جهت تخمین رتبه و میزان درصد دروس دارد.

دور دنیا در 4 ساعت گاج:

کتاب دور دنیا در 4 ساعت گاج بر خلاف دو کتاب دیگر اپلیکیشنی ندارد.

طراحی و ساختار کتاب کنکوریوم، چند کنکور و دور دنیا در 4 ساعت:

نوع بسته بندی و موارد تشکبل دهنده این سه کتاب باهم تفاوت هایی دارند و هر انتشاراتی روش مخصوص خود را برای تالیف و چاپ در نظر گرفته است.

کنکوریوم مهروماه:

طراحی این کتاب به صورت یک پک شامل: 3 دفترچه برای سوالات، پاسخنامه به تعداد آزمون ها، دفترچه پاسخنامه کلیدی، راهبرد، پاسخنامه تشریحی و راهنمای اپلیکیشن است. در واقع مهروماه با طراحی مجموعه کنکوریوم به شکل دفترچه ای نزدیک ترین شرایط را برای شبیه سازی کنکور فراهم کرده است.

چند کنکور خیلی سبز:

جلد اول چند کنکور خیلی سبز نیز مانند کنکوریوم به صورت دفترچه ای است اما با این فرق که هر آزمون برخلاف کنکوریوم 2 دفترچه دارد. علاوه بر دفترچه سوالات جلد اول چند کنکور خیلی سبز شامل پاسخنامه به تعداد آزمون ها و دفترچه پاسخنامه کلیدی است. جلد دوم این کتاب پاسخنامه تشریحی است.

دور دنیا در 4 ساعت گاج:

گاج برخلاف مهروماه و خیلی سبز برای دور دنیا در 4 ساعت از روش دفترچه ای استفاده نکرده است و تمام سوالات را به همراه پاسخنامه کلیدی به شکل کتاب طراحی کرده است. جلد دوم این نیز پاسخنامه تشریحی است.

همچنین گاج در کتاب دور دنیا خود از کاغذ کاهی اما به صورت رنگی استفاده کرده است.

خرید کتاب های کنکوریوم، چند کنکور و دور دنیا در 4 ساعت:

جهت خرید کتاب های کنکوریوم، چند کنکور و دور دنیا در 4 ساعت می توانید با کلیک بر روی کتابی که قصد تهیه آن را دارید. برای رشته تحصیلی مدنظرتان مراحل خرید را انجام و خرید خود را نهایی کنید.

خرید کتاب کنکوریوم مهروماه

 

 

 

خرید کتاب دور دنیا در 4 ساعت گاج

نظر شما؟

نظرات ، سوالات و پیشنهادات خود را در زیر برای ما ارسال کنید. بزودی به آن ها پاسخ خواهیم داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *