بهترین منابع زیست کنکور 1401 – معرفی 10 کتاب تست زیست

بهترین منابع زیست کنکور - معرفی 10 کتاب تست زیست

بهترین کتاب زیست کنکور ۱۴۰۱ چیه؟ تو این مقاله بیش از 10 کتاب تست زیست رو بطور کامل معرفی کردیم و میتونید با کمترین قیمت تهیه کنید. در ادامه معرفی بهترین منابع کنکور میخوایم به درس زیست بپردازیم. با ما همراه باشید.

بهترین کتاب تست زیست که در این مقاله بررسی می شوند:

 • زیست پایه به پایه خیلی سبز (دهم، یازدهم، دوازدهم)
 • زیست پایه به پایه نشر الگو (دهم، یازدهم، دوازدهم)
 • زیست پایه به پایه میکرو گاج (دهم، یازدهم، دوازدهم)
 • زیست های پایه به پایه مهر و ماه (دهم، یازدهم، دوازدهم)
 • زیست IQ گاج
 • زیست جامع خیلی سبز (پینوکیو)
 • زیست جامع میکرو طبقه بندی گاج
 • زیست گیاهی خیلی سبز
 • کتاب متن و مکث میکروطلایی گاج
 • درسنامه های زیست کامل میکرو طلایی گلاج

لیست سایر مقالات معرفی بهترین منابع کنکور

دسته بندی دانش آموزان برای درس زیست

توی این مقاله دانش آموزا رو به دو دسته تقسیم میکنیم.

دانش آموزان ضعیف

منظور از دانش آموزان ضعیف کسانی هست که توی آموزش زیست مشکل دارن و زیاد برای این درس وقت نذاشتن. بطوریکه نمیتونن زیست رو بالای 50 درصد بزنن.

دانش آموزان متوسط رو به بالا

این دسته از دانش آموزا کسایی هستن که زیست رو حداقل یک بار با یک منبع کمک آموزشی خوندن و تست های اون کتاب رو هم زدن و فاز آموزششون رو تکمیل کردن. این دسته از دانش آموزا الان دنبال یک منبع دوم برای تثبیت تواناییشون هستن.

بهترین منابع زیست مناسب برای دانش آموزان ضعیف (منابع دور اول)

توی این قسمت میخوایم منابعی رو بهتون معرفی کنیم که ویژه دانش آموزان با سطح ضعیفه. منابعی که توی این قسمت معرفی میکنیم منابعی هستن که توجه ویژه ای روی آموزش زیست داشتن و علاوه بر درسنامه، تست های خوبی رو هم شامل میشن.

نظرسنجی کانال مدابوک در خصوص بهترین کتاب زیست کنکور

ما در کانال مدابوک یک نظرسنجی گذاشتیم و از کاربران سایت خواستیم که با توجه به تجربشون بهمون بگن که بهترین کتاب زیست که هم فاز آموزشی و هم فاز تستی رو به خوبی پیش برده چیه؟ نتیجه این نظر سنجی رو در زیر میتونید ببینید:

نظرسنجی بهترین منبع زیست کنکور

همونطور که میبینید بیش از 70 درصد کاربرای کانال مدابوک، کتابای زیست خیلی سبز رو انتخاب کردن.

اما بریم سراغ نظر کارشناسی سایت مدابوک در خصوص بهترین کتاب زیست کنکور

کتاب های زیست پایه به پایه خیلی سبز

خیلی سبز رو میشه به عنوان بهترین ناشر کمک آموزشی در درس زیست معرفی کرد. آقایان ابوذر و کمیل نصری این کتاب هارو با همکاری گروه آموزش ماز تالیف کردن. طبق بررسی هایی که ما داشتیم ما هم با نظر اکثریت اعضای کانال مدابوک موافقیم.

کتاب های پایه به پایه زیست خیلی سبز شامل سه جلد کتاب هستن:

 1. زیست دهم خیلی سبز
 2. زیست یازدهم خیلی سبز
 3. زیست دوازدهم خیلی سبز

تحلیل کتاب های زیست خیلی سبز توسط دکتر الهه بنام، رتبه 37 کنکور

در ویدیوی زیر خانم دکتر الهه بنام، دانشجوی پزشکی شهید بهشتی و مشاور آیدی نوین، بطور کامل ویژگی های کتاب های زیست دهم، یازدهم و دوازدهم خیلی سبز رو براتون بیان کردن و ویژگی هاش رو گفتن. با دقت ببینید:

خرید کتاب های زیست خیلی سبز با تخفیف ویژه

اگه قصد خرید کتاب های زیست خیلی سبز رو دارید میتونید اون هارو با تخفیف ویژه از سایت مدابوک سفارش بدید. ضمنا کتاب های چاپ آخرین سال و جدید ترین ویرایش هستند و میتوانید با خیال راحت تهیه کنید.

قسمت های مختلف کتاب

هر کدام از کتاب های زیست خیلی سبز شامل 3 بخش میشن:

 1. درسنامه
 2. تست
 3. پاسخ تشریحی

درسنامه کتاب های زیست خیلی سبز

این کتاب ها برای دانش آموزانی که توی درس زیست ضعف دارن بهترین هستن. لحن کتاب کاملا صمیمی و دوستانه هست و موقع خوندنشون احساس خستگی نخواهید کرد. کتاب رنگیه و صفحه آرایی خوبی داره و تمامی نکات ریز و درشت رو توی درسنامه آورده. 

تست های کتاب زیست خیلی سبز

بعد از اینکه درسنامه هر قسمت ارائه شد یک سری تست های چهارگزینه ای در کتاب زیست خیلی سبز اومده.  تست ها شامل موارد زیر هستن:

 1. تست های تالیفی
 2. تست های کنکور سراسری
 3. تست های آزمون های آزمایشی
 4. تست های ترکیبی

تست های این کتاب ها ابتدا رویکرد آموزشی دارن و هرچی جلو برید سخت تر میشن و در انتهای هر بخش یک قسمت تحت عنوان تست های ترکیبی ارائه شده که از سطح بالاتری برخورداره.

پاسخ های تشریحی کتاب های زیست خیلی سبز

در قسمت پاسخ تشریحی هم این کتاب خیلی خوب عمل کرده و پاسخ های تشریحی خوب و کاملی رو براتون آورده بطوریکه سوالی براتون باقی نمونه.

پکیچ جامع زیست شناسی رپیتیچ

پکیج جامع تصویری رپیتیچ یکی از کامل‌ترین منابعی هست مخصوص دانش آموزایی که زیستشون ضعیف هست و میخوان به درصد بالای 90 برسند. هرچیزی که نیاز هست توی این پکیج برای دانش آموز‌ها فراهم شده.

چرا باید از زیست رپیتیچ استفاده کنیم؟

دکتر الهه بنام، رتبه 37 کنکور و مدرس زیست رپیتیچ در ویدیوی زیر بطور کامل در خصوص ویژگی های رپیتیچ بهتون توضیح دادن که با دقت ببینید:

آموزش انیمیشنی

آموزش انیمشینی و مبتنی بر تست با تدریس دکتر الهه بنام رتبه 37 کنکور سراسری که با لحن و بیان یک رتبه برتر و اسلاید‌های جذاب زیست رو اول بصورت مفهومی و ترکیبی تدریس میکنند.

نمونه تدریس های زیست رپیتیچ

تست های زیاد در فیلم های آموزشی زیست رپیتیچ

در لابه‌لای تدریس‌ها کلی تست زده میشه تا دانش آموز یاد بگیره چطور باید با تست مواجه بشه.

استفاده از نمودار و جداول

آموزش به روش انیمیشن و نمودار از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج هست که حافظه تصویری دانش آموز تقویت میشه و باعث میشه که مطالب اصلا فراموش نشه.

آپدیت رایگان محصولات

ویژگی بعدی پکیج زیست رپیتیچ آپدیت رایگان محصولات هست که تنها مبنع کنکوری هست که شما میتونید اطیمنان داشته باشید با آپدیت‌ترین تست‌ها،آموزش‌ها در اختیار شما قرار میگیره.

تست های زیاد در اپلیکیشن رپیتیچ

فیلم های آموزشی زیست رپیتیچ در اپلیکیشن رپیتیچ قرار گرفته. در زیر ویدیوی تدریس هر یک از دروس تعداد زیادی تست قرار گرفته است.

توی این پکیج کلی بانک تست در اختیار شما قرار میگیره که هرچند هفته یکبار برای دانش آموز متناسب با آزمون‌های آزمایشی آپدیت میشه و دانش آموز دیگه نگرانی بابت تست نداره.

دانلود رایگان اپلیکیشن در گوگل پلی

جمع بندی

پس مجموعه‌ای از آموزش کامل و جامع + بانک تست + فلش کارت جهت مرور + گروه رفع اشکال زیست شناسی + کارگاه ژنتیک + کارگاه جانوری توی این پکیج قرار گرفته که خیال شمارو از بابت زیست راحت می کنه.

تدریس خانوم دکتر بنام بدون هیچ حاشیه و وقت تلف کردن هست ودانش آموز بعد از مشاهده تدریس مستقیم سمت تست میره و تمرین و تکرار انجام میده.

خرید فیلم های آموزشی زیست رپیتیچ

کتاب های زیست پایه به پایه نشر الگو

مولف این کتاب ها دکتر اشکان هاشمی هست. توی بررسی بهترین کتاب تست زیست کنکور میشه گفت کتابای زیست نشر الگو در مقابل خیلی سبز چیزی کم ندارن.

البته باید بدونید که درسنامه های این کتاب ها یکم به نسبت خیلی سبز خلاصه تره و سطح تستاش هم بالاتره.

هر کدوم از کتابای زیست نشر الگو دو جلدی هستن. یعنی برای هر کدوم از پایه های دهم، یازدهم، دوازدهم اومدن 2 جلد رو آماده کردن.

خرید کتاب های زیست نشر الگو با تخفیف ویژه

اگه میخواید کتاب های زیست نشر الگو رو با تخفیف ویژه تهیه کنید میتونید از سایت مدابوک سفارش بدید. ضمنا کتاب ها چاپ آخرین سال و جدید ترین ویرایش هستند و میتوانید با خیال راحت تهیه کنید.

درسنامه های زیست نشر الگو

همونطور که بالاتر گفتیم این کتاب ها درسنامه های خوبی دارن اما یکم درسنامشون خلاصه هست واسه همین اگه خیلی تویی زیست ضعیفید بهتره با خیلی سبز شروع کنید.

البته این به این معنی نیست که درسنامه زیست نشر الگو بد هست و اینم باید بگیم که شاید توی درسنامه یکم خلاصه باشه ولی توی پاسخ های تشریحی چیزی کم نذاشته و سعی کرده نکات کلیدی رو توی تست بهتون یاد بده.

جلد دوم کتاب های زیست نشر الگو بصورت PDF

یکی از کارای خوبی که نشر الگو برای کاهش هزینه انجام داده اینه که کسایی که نمیخوان هزینه زیادی کنن میتونن جلد دوم این کتاب هارو بصورت PDF داشته باشن. یعنی کافیه فقط جلد 1 رو از سایت مدابوک سفارش بدید و برای جلد دوم از PDF استفاده کنید تا در هزینتون صرفه جویی بشه.

البتهههه چون زیست درس خیلییی مهمیه بهتره که جلد دوم رو هم بصورت فیزیک از مدابوک سفارش بدید ولی خب نسخه pdf رو هم میتونید داشته باشید.

استفاده از QR کد در کتاب های زیست نشر الگو

توی این کتاب هر جا نیاز باشه اومدن براتون یه سری QR کد گذاشتن که خود مولف کتاب اومده در خصوص اون قسمت توضیح داده و کارتون رو براری خوندن و فهم مطالب راحت کرده.

کتاب های زیست پایه به پایه میکرو طبقه بندی گاج

سومین کتابی که برای دانش آموزان دسته اول یا دانش آموزان ضعیف پیشنهاد میکنیم کتابای زیست میکرو طبقه بندی گاج هستش.

کتاب های زیست میکرو نقره ای گاج شامل 4 جلد میشه.

 1. زیست دهم میکرو طبقه بندی گاج
 2. زیست یازدهم میکرو طبقه بندی گاج
 3. زیست دوازدهم میکرو طبقه بندی گاج جلد 1
 4. زیست دوازدهم میکرو طبقه بندی گاج جلد 2

این کتاب ها درسنامه های خوب و منظمی داره و تست هاش هم به نسبت سطحشون متوسط هست و نیازاتون رو برطرف میکنه اما به نسبت زیست خیلی سبز و نشر الگو توی رده سوم قرار میگیره.

خرید کتاب های زیست میکرو طبقه بندی گاج با تخفیف ویژه

کتاب های زیست پایه به پایه مهر و ماه

کتاب های مهر و ماه به لحاظ آموزش و تست در رده چهارم قرار میگیرن. مهر و ماه برای زیست 3 کتاب داره که هم شامل درسنامه، هم تست و هم آزمون میشه:

 1. جامع زیست دهم مهر و ماه
 2. جامع زیست یازدهم مهر و ماه
 3. جامع زیست دوازدهم مهر و ماه

این کتاب ها کتاب های خوبین و اگه تهیه کردید میتونید ازشون استفاده کنید و تقریبا پاسخگوی نیازتون در بحث آموزش هستن ولی اگه تهیه نکردید 3 کتاب قبلی براتون مناسب تره.

خرید کتاب های زیست مهر و ماه با تخفیف ویژه

بهترین منابع زیست مناسب برای دانش آموزان متوسط رو به بالا (منابع دور دوم)

توی این قسمت میخوایم منابعی رو بهتون معرفی کنیم که برای دانش آموزایی مناسبه که یک بار یکی از 4 تا منبع بالا رو خوندن. حالا میخوان تست های بیشتر و سطح بالاتری رو بزنن.

زیست جامع خیلی سبز پینوکیو

اولین کتابی که تو این قسمت بهتون معرفی میکنیم کتاب زیست جامع خیلی سبزه.

این کتاب در دو جلد ارائه میشه. کتاب کاملا تست محوره و درسنامه خاصی نداره.

جلد اول زیست جامع خیلی سبز

جلد اول کتاب فقط شامل تسته. سطح تستاش بالاست و حدود 3800 تا تست داره

جلد دوم زیست جامع خیلی سبز

جلد دومش هم پاسخ تشریحی تستارو آورده. سطح این کتاب جوریع که اگه تستاشو بزنید میتونه شمارو تا درصد 90 در درس زیست هم برسونه.

خرید کتاب های زیست جامع خیلی سبز با تخفیف ویژه

زیست جامع IQ گاج

کتاب جامع زیست IQ هم مثل کتاب زیست جامع خیلی سبز 2 جلدیه و تست های سطح بالا رو شامل میشه. سطح تستای این کتاب میشه گفت از خیلی سبز هم بالا تره و فقط برای بچه های قوی توی درس زیست توصیه میشه.

تست های این کتاب پر از ایده های نابی هست که شاید هنوز ازشون توی کنکور سوال نیومده و برای کسب درصد بالای 90 توی درس زیست خیلی کمک کننده هست.

جلد اول این کتاب شامل تسته و جلد دومش هم درسنامه هست

خرید کتاب زیست IQ گاج تخفیف ویژه

زیست جامع میکرو طبقه بندی گاج

کتاب زیست جامع میکرو به نسبت 2 کتاب قبلی سطح پایین تری داره و شامل 2 جلد میشه. جلد اولش تسته و جلد دومش هم پاسخ تشریحی تست هاست.

بطور کلی پیشنهاد میکنیم برای منبع دور دوم از 2 کتاب قبلی استفاده کنید.

خرید کتاب زیست جامع میکرو گاج تخفیف ویژه

کتاب های موضوعی زیست

توی این قسمت میخوایم کتابای موضوعی رو بهتون معرفی میکنیم. مثلا کتاب های زیست گیاهی، زیست انسانی یا زیست جانوری

زیست گیاهی خیلی سبز

اگه توی مبحث گیاهی ضعف دارید یکی از بهترین کتابایی که توی بازا هست کتاب زیست گیاهی خیلی سبزه

موفق باشید

.

نظر شما؟

نظرات ، سوالات و پیشنهادات خود را در زیر برای ما ارسال کنید. بزودی به آن ها پاسخ خواهیم داد

22 دیدگاه در “بهترین منابع زیست کنکور 1401 – معرفی 10 کتاب تست زیست

 1. نجمه گفت:

  طبق تجربه ای که از کنکور ۱۴۰۰ داشتم توصیه میکنم بزای زیست فقط برید سراغ ای کیو و هر چقدر تونستید این کتاب رو بار ها و بارها بخونید

  1. مدیر مدابوک گفت:

   ممنون از نظرتون. به عنوان منبع دور دوم برای دانش آموزان سطح بالا واقعا کتاب خوبیه

 2. آرین گفت:

  بنظر من ایکیو خیلی فراتر از کنکوره و بیشتر بدرد المپیاد میخوره برای منبع سطح دوم جامع پینوکیو و میکرو در یک سطحن تقریبا ولی پینوکیو چینش بهتری داره و دانش آموز پسندتر هم هستش ایکیو واقعا اذیت میکنه بعضی جاها و ممکنه افسرده بشید

  1. مدیر مدابوک گفت:

   ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون

   1. الهه گفت:

    آی کیو فقط چون سطحش بالاس، میگن فراتر از کتابه. ولی اگه راست حسینی بشینی پای سوالاش، میتونی منبع گزینه به گزینه ی سوالاشو از کتاب دربیاری. خیلی جاها اصلن با سوالاش بهت یاد میده که چطوری زیست بخونی که جا نمونی. فقط موقع خرید باید حواستون باشه که مناسب1401 بگیرین، در غیر اینصورت دوباره به این ادعای خارج کتاب بودن، دامن میزنید.

    1. مدیر مدابوک گفت:

     ممنون از نظرتون

  2. امیر گفت:

   مخالفم
   به نظرم شما توانایی اسنتباط مطالب رو از کتاب درسی ندارید
   من تا به الان نزیک 500 تا تست ازش حل کردم حتی یک نکته خارج کتاب ازش ندیدم

 3. محمدرضا گفت:

  زیست دهم آی کیو که تک جلدی هست برای منبع دوم خوبه یا اول و همین طور شیمی آی کیو دهم تک تک جلدی؟

  1. مدیر مدابوک گفت:

   سلام. کلا کتاب های iq به عنوان منبع دوم باید استفاده بشن

 4. فاطمه گفت:

  سلام شما میگید ک چاپ 1400 این کتاب برای کنکور 1401 اوکیه اوکیه
  یعنی چاپ 99 کتاب زيست شناسی خیلی سبز جامع بدرد کنکور 1401 و 1403 نمیخوره؟

  1. مدیر مدابوک گفت:

   سلام. با توجه به تغییراتی که کتاب زیست دهم و یازدهم داشتن بهتره از کتاب هایی که آپدیت شدن و چاپ 1400 هستن استفاده کنید

   1. بهزاد محمدپور گفت:

    درمورد تغییرات هم فکرمیکنم بهتره ذکرکنیم که مبحث جدیدی به کتاب هااضافه نشده فقط یه بخش یامبحث هایی حذف شدن اگرتاسال 1402یا1403کتاب ها تغییرات انچنایی نداشته باشن استفاده ازکتب هاا99یا1400 فک نکنم اشکال انچنانی داشته باشن

 5. آزاده گفت:

  چرا یک سری از کتاب هارو نزاشتید؟ مثلا از نشر الگو سه سطحی و ….
  بهترین منابع رو گزاشتید؟ یعنی از بین منابع بازار اینا عالی هستن چون مشخصه که جدا کردید و بقیه رو نزاشتید

  1. مدیر مدابوک گفت:

   سلام. کتاب های سه سطحی مربوط به انتشارات قلمچی هست نه نشرالگو. در کل همه کتاب ها در سایت مدابوک موجوده و هرکدوم رو که بخواید میتونید سفارش بدید اما کتاب هایی که توی این مقاله معرفی شدن بهترین منابع زیست کنکور هستند و ممکنه بعضی از کتابا توی این مقاله معرفی نشده باشن طبق صلاحدید نویسنده

   1. Ali گفت:

    من زیست سیر تا پیاز گرفتم بعضی مباحث رو خ خوبم ولی بیشترش رو نع حالا بدردم میخوره یا باید باز کتاب های سری اول رو بگیرم؟ یا نع همینو بخونم بعد ای کیو بگیرم؟

    1. مدیر مدابوک گفت:

     سلام. برای زیست چون درس مهمیه بهتره با کتاب هایی که توی اینجا گفتیم شروع کنید.

 6. ... گفت:

  من الان یازدهمم. به نظرتون بعد از زدن نشر الگو چه کتابی بزنم؟ و اینکه منبع دوم رو با منبع اول همزمان کار کنم یا وقتی سال یازدهمم تموم شد و همه درسارو خونده بودم برم سراغ منبع دوم؟

  1. مدیر مدابوک گفت:

   سلام. بعد از زیست یازدهم نشر الگو میتونید از زیست یازدهم IQ استفاده کنید. در پاسخ به سوال دومتون بهتره که اول یه کتاب رو تموم کنید و بعدش برید سراغ منبع بعدی

 7. بهزاد محمدپور گفت:

  سلام من ازهردوکتاب خیلی سبزونشرالگواستفاده کردم الان میخوام بعنوان منبع سوم کتابی تهییه کنم کتابی ک سطح تست بالاتری داشته باشه بین کتاب میکروطبفه بندی وای کیوگاج نمیدونم کدوم واقعامفیدوبهترهست نظربدین ممنون میشم

  1. مدیر مدابوک گفت:

   سلام. سطح کتاب زیست میکرو در حد 2 کتابیه که مطالعه کردید. بهتره برای منبع سوم از کتاب آی کیو استفاده کنید

 8. نازنین گفت:

  سلام وقت شما بخیر . من رشته تحصیلیم در دوره دبیرستان علوم انسانی بوده و در حال حاضر قصد تحصیل در رشته روان شناسی دارم. از تعدادی از دانشجویان این رشته تحقیق کردم گویا برای یک سری از واحدها مثل فیزیولوژی غدد . فیزیولوژیک . احساس و ادراک باید پایه زیست شناسی خوبی داشته باشی . خوب طبیعتا من مطالعه ای در زمینه زیست نداشتم با توجه به شرایط من به نظر شما کدام منبع اموزشی به صورت خودآموز برای من مناسب هست؟

  1. مدیر مدابوک گفت:

   سلام. کتاب های پایه به پایه زیست خیلی سبز میتونه انتخاب خوبی باشه براتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *